Przepisy babci na kiszone ogórki

Kiszony ogórek, uważany za niezbędny atrybut każdej uczty, przyszedł do nas z Bizancjum. Po raz pierwszy próbowano ją solić już w 3 tysiącleciach pne w Mezopotamii, czego dowód potwierdzili archeolodzy.

Fermentowany огурцы

Sukces w soleniu i starożytni Rzymianie. Zaczęli dodawać ocet do solenia i byli pierwszymi, którzy gotowali ogórki w puszkach. Zastanów się nad recepturami odziedziczonymi po naszej babci.

Klasyczny przepis

W Rosji do produkcji kiszonych ogórków używano dębowych beczek lub kadzi. To danie było popularne na stołach księcia i zwykłych ludziach.

Teraz ogórki z beczki nie straciły na popularności, ale nie każdy może się nimi cieszyć. Jeśli jednak masz domek lub mieszkasz w prywatnym domu, wtedy przepis na ogórki kiszone w beczce na zimę będzie odpowiedni.

Komponenty:

 • Ogórki – 50 kg;
 • Liście porzeczki – 300 g;
 • Liście chrzanu – 300 g;
 • Sól – 550 – 600 g;
 • Korzeń chrzanu – 200 g; Ogórki в бочке
 • Gorzka papryka – 5 strąków;
 • Woda oczyszczona – 10 litrów;
 • Estragon – 200 g;
 • Dill – 300 g;
 • Czosnek – 250 g.

Wieczorem woda jest podgrzewana do 20-25 ° C, wlewamy całą sól i mieszamy. Solanka może okazać się ubłocona, z brudnym nalotem na ścianach, dlatego zaleca się jej filtrowanie przez gazę.

Ogórki zanurza się w zimnej wodzie i pozostawia na kilka godzin, aby stały się bardziej elastyczne. Beczkę ostrożnie wcieraj w czosnek, aby zapobiec tworzeniu się pleśni podczas fermentacji warzyw.

Na dole ustawiamy umyte liście chrzanu i porzeczki. Do nich można dodać kilka gałązek wiśni. Mocno połóż część ogórków, przykryj je zielenią, posyp je przyprawami i powtarzaj cały schemat, dopóki nie opracujemy wszystkich produktów.

Główna zasada – ogórki powinny być układane pionowo. Będą więc pełniejsze i piękniejsze..

Wlać roztwór soli, przykryć specjalną drewnianą pokrywą i ustawić ucisk. Trzeciego dnia ogórki zaczną intensywnie fermentować. Konieczne jest usunięcie nieszczelnej łyżki na piance i dodanie pozostałej solanki.

Po tych manipulacjach lufę można umieścić w zimnym ciemnym miejscu. Solenie można jeść przez całą zimę, nie martwiąc się, że warzywa się zepsują.

Przepis na marynowane ogórki w słoikach

Kiszone ogórki na brzegach na zimę – jeden z najpopularniejszych rodzajów przekąsek w mroźnej zimie z dodatkiem lub podczas uczty. Z przyjemnością nawet dzieci jedzą ogórki..

Komponenty:

 • Ogórki – 30 kg;
 • Chrzan – 200 g;
 • Liście czarnej porzeczki – 200 g;
 • Sól – 400 g;
 • Woda – 10 l;
 • Czarny pieprz – 1 opakowanie;
 • Kwiatostany koperkowe – na oko.

Wlać ogórki w nocy zimną wodą. W ciepłej wodzie rozpuścić sól. Banki są dobrze wypłukane sodą, ale nie wysterylizowane. Na dnie pojemnika leżały czyste liście chrzanu, pieprzu, liści czarnej porzeczki.

Przygotowanie овощей

Upewnij się, że przyprawy są równomiernie rozmieszczone między brzegami. Zaczynając od największego, kładziemy warzywa na dnie, kładziemy oczyszczony korzeń chrzanu na środku.

Banki

Zaleca się umieszczać na wierzchu małe ogórki i szczelnie przykrywać je koperkiem. Upewnij się, że bank nie jest załadowany na samej górze, w przeciwnym razie niewygodnie będzie wlewać marynatę.

Wypełnij тару

Wlać solankę do każdej butelki, przykryć luźno plastikową pokrywką i pozostawić na dwa lub trzy dni. Jeśli chcesz podnieść poziom kwasowości, możesz przedłużyć proces fermentacji do pięciu dni.

Wypełnij маринадом

Gdy rozpocznie się proces fermentacji, pojawi się piany, a solanka zacznie przeciekać. Przygotuj z góry serwetki lub szmatę do kopania.

Piana

Odcedź solankę z puszek na patelnię i doprowadzaj do wrzenia. Jeśli na ogórkach jest dużo białego nalotu, nalej trochę wody z kranu i przepłucz. Solenie jest znacząco zbite, więc kilka puszek będzie musiało być opróżnionych, aby dodać niekompletne.

Zwiń

Napełnić wrzącym roztworem, korkiem z metalu lub grubymi plastikowymi kapslami. Opuszczamy go do góry nogami i zawijamy w ciasny koc. Pozostaw w tym stanie do ostygnięcia..

Chrupiące marynowane ogórki na zimę

Na półkach gastronomicznych supermarketów pełno jest obfitości pikli od różnych producentów. Jednak słoiki są małe, a ceny często gryzą. Dlatego lepiej jest użyć przepisu innej babci, zapewniając krewnym przez całą zimę pyszne marynaty.

Komponenty:

 • Ogórki – 25 kg;
 • Czosnek – 4 głowy;
 • Parasole koperkowe – 100 g;
 • Sól – 300 g;
 • Woda – 10 l;
 • Gałązki wiśni – kilka.

Przepis na chrupiące ogórki kiszone na zimę jest łatwy do wykonania. Dokładnie opłucz ogórki pod bieżącą wodą. Umieść czosnek w żelaznej misce, przykryj spodkiem i, stosując siłę fizyczną, saute. Dzięki tej metodzie znacznie przyspieszysz proces czyszczenia zębów z łuski.

W dużej aluminiowej misce (może być wiadro) tampujemy ogórki, między warstwami rozprowadzamy czosnek, koperek, liście wiśni. Wlać marynatę z wody i soli. Pokrywamy blat szklaną pokrywką i pozostawiamy na dwa dni, okresowo usuwając pianę i dodając solankę. Gdy roztwór staje się mętny, proces fermentacji zostaje zakończony..

Każdy rodzaj litrowych, dwulitrowych i trzylitrowych słoików może być użyty do zachowania według własnego uznania. Dokładnie umyć i wysterylizować, również powieki.

Umieść mocno ogórki kiszone w słoiku, zagotuj marynatę i zalej ogórki tuż pod szyją. W trybie przyspieszania zamknij uszczelkę i przekręć pokrywy.

Sprawdź, czy nie ma wycieku powietrza, czy pokrywa jest zamknięta. Zawijaj słoiki z kiszonymi ogórkami w ciepłym kocu lub futrze. Otwórz w jeden dzień i załóż półki w spiżarni.

Marynowany стрелки чеснокаRadzimy przeczytać! Jak podlewać strzały czosnku na zimę. Następnie możesz dodać je do różnych potraw, aby poprawić smak..

Tutaj są pyszne, puste miejsca do squasha na zimę. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a otrzymasz niesamowitą ochronę..

A tu nasi kucharze dzielą się z Wami przepisami na przygotowanie przystawek na bakłażany na zimę..

Wskazówki, które pomogą!

Jedną z najważniejszych wskazówek podczas solenia warzyw jest wybór odpowiedniego pokarmu. Nie spiesz się do pierwszego pojawienia się ogórków na raz, aby je zachować, ryzykujesz wyrzuceniem wszystkiego bez uzyskania pożądanych rezultatów..

Warzywa szklarniowe nie nadają się do marynat. Okres solenia trwa od drugiej połowy lipca do końca pierwszego tygodnia sierpnia..

Przyprawy i przyprawy muszą być przygotowane bezpośrednio przed procesem konserwowania, w przeciwnym razie uschną, stracą większość użytecznych właściwości i eterycznych zapachów..

Dokładnie przepłucz pojemnik, w przeciwnym razie ryzykujesz wyrwanie rozdartych kapsli kilka dni po zatkaniu. Upewnij się, że guma na pokrywie szczelnie pasuje do szyjki słoika, nie wpuszczając atmosferycznego tlenu.

Niektóre gospodynie obcinają czubki ogórków, ale nie jest to konieczne, raczej starannie zmyć brud.

To wtedy dostajesz najsmaczniejsze ogórki kiszone na zimę, które zachwycą wspaniałym smakiem wszystkich, którzy będą z nimi leczeni!

Loading...