Jak gotować brokuły zamrożone w rondelku, podwójnym kotle i powolnej kuchence

Brokuły to rodzaj kalafiora. W przypadku żywności odpowiednie są jej kwiatostany i nogi. Charakterystyczną cechą kapusty broccoli jest walory smakowe i odżywcze..

brokuły польза

Przydatne właściwości

Unikalny skład chemiczny warzyw czyni go użytecznym i lekkostrawnym produktem, który jest często używany do karmienia sześciomiesięcznego dziecka. Skład kapusty broccoli zawiera:

 • Witaminy – grupy B, A, C, E, PP;
 • Minerały;
 • Wiewiórki;
 • Węglowodany;
 • Karoten.

Ze względu na dużą ilość witaminy C ma działanie przeciwutleniające.

Ze względu na wysoką zawartość korzystnych i aktywnych składników kapusta ma właściwości lecznicze. Regularne stosowanie brokułów poprawia i przywraca zdrowie..

Potas pomaga usuwać nadmiar wody i soli z organizmu. Fosfor i wapń są odpowiedzialne za stan mózgu i tkanki kostnej. Żelazo, kobalt i żelazo poprawiają przepływ krwi. Jod zapewnia normalne funkcjonowanie tarczycy i układu hormonalnego jako całości..

Ponadto stosowanie brokułów zapobiega rozwojowi takiej choroby, jak miażdżyca. Utrzymuje się normalne funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i wydłuża się czas życia organizmu..

Ile czasu i jak gotować

Do gotowania kapusty można stosować różne metody obróbki cieplnej, na przykład: gotowanie, smażenie, duszenia. Największa ilość witamin i pożytecznych składników jest przechowywana w warzywach podczas gotowania. Aby to zrobić, możesz użyć zwykłej patelni, wolnej kuchenki lub podwójnego kotła..

Gotowanie świeżych brokułów w tradycyjny sposób zajmie 6-7 minut. Przy stosowaniu mrożonych warzyw – czas jest podwojony. Wrzącą wodę doprowadza się do wrzenia, lekko osolonego, po czym produkt zanurza się. Zaleca się gotować brokuły na średnim ogniu. Dzięki tej technologii obróbki cieplnej kapusty zachowuje ona nie tylko swoje korzystne właściwości, ale także smak.

as заморозить брокколи на зимуNie mniej popularna i metoda gotowania brokułów w podwójnym kotle. Szczególnie często ta metoda obróbki cieplnej jest stosowana przez osoby, które przestrzegają zdrowego trybu życia lub przestrzegają diety. Do gotowania świeżej kapusty w podwójnym kotle wynosi 6-7 minut. Jeśli warzywo było w zamrażarce, potrzebujesz 11-12 minut.

Przed rozpoczęciem przygotowania zaleca się podzielić świeży owoc na małe kwiatostany i pokroić duże łodygi na kilka kawałków. Przyspieszy to proces gotowania. Jeśli zamrożone brokuły zostały zakupione w sklepie i nie są podzielone na części, czas gotowania należy zwiększyć o 3-4 minuty..

Aby zabarwić kolor i smak gotowanego warzywa, musisz pozbyć się nadmiaru wody. Aby to zrobić, po prostu umieść ugotowane kwiatostany w durszlak i lekko potrząśnij. Następnie gotowy produkt należy natychmiast przenieść do pojemnika z zimną wodą zawierającą lód..

Wiele gospodyń domowych w kuchni ma takiego pomocnika, jak powolna kuchenka. Może również gotować brokuły. Aby to zrobić, możesz użyć “podwójnego kotła” lub “duszenia warzyw”. Czas pieczenia zależy od wielkości warzyw..

Mrożenie brokułów na zimę

Ponieważ brokuły są warzywami sezonowymi, których nie można przechowywać przez dłuższy czas, nauczyło się je zamrażać. Dzięki tej metodzie przechowywania zachowuje wszystkie przydatne właściwości..

Przez wszystkie sezony mrożonki można kupić w sklepach. Jednak domowa zamrożona kapusta nie jest gorsza od zakupionej, jeśli wiesz, jak zrobić to poprawnie..

brokuły как варить

 1. Zebrane warzywa powinny być starannie wyselekcjonowane, oddzielając kwiatostan, aby zamrozić bez uszkodzeń i ciemnych plam;
 2. Dokładnie umyć owoce z brudu i owadów;
 3. Usuń wszystkie liście z każdego owocu i podziel je na małe kwiatostany;
 4. Owoce zalać zimną wodą, dodać sok z połowy cytryny;
 5. Po 6-7 minutach wlej płyn do garnka, w którym kapusta będzie blanszowana;
 6. Po ugotowaniu wody obniżyć kwiatostany, gotować nie dłużej niż 5 minut;
 7. Następnie odcedź go durszlakiem, a następnie umieść go w zimnej wodzie z lodem na kilka minut;
 8. Lekko osusz kapustę, rozłóż do torebek lub plastikowych pojemników w celu zamrożenia.

Aby warzywo zachowało swój smak i zdrowe właściwości, wielokrotne zamrażanie jest niedozwolone..

Co ugotować z mrożonego brokułu dla dziecka? Wyjątkowo puree!

Jednym z powszechnych rodzajów pokarmów uzupełniających dla niemowląt w wieku do jednego roku jest puree z kapusty. Możesz go kupić w dziale żywności dla dzieci w sklepie lub aptece, ale możesz przygotować go samodzielnie w domu..

Aby zrobić tłuczone ziemniaki, będziesz potrzebował:

as варить брокколи

 • Kapusta mrożona – 100 gramów;
 • Średniej wielkości ziemniaki – 1 sztuka;
 • Masło – 5 gramów.

Gotuj obrane ziemniaki i warzywa w wodzie przez 15-17 minut, a następnie przetrzyj przez sito lub posiekaj blenderem. Trochę soli i gotować przez kolejne 2,5-3 minuty. Do tłuczonych ziemniaków dodać masło, wymieszać.

brokuły пользаBrokuły – użyteczne właściwości, przepisy kulinarne, ciekawe dania i zalecenia dotyczące właściwego przygotowania.

Jak gotować brokuły – przepisy kulinarne, zalecenia, tajemnice kulinarne.

Kolorowa kiszona kapusta gotowana według naszego przepisu z pewnością zostanie doceniona przez twoją rodzinę..

Wniosek

 1. Zamrożenie kapusty pozwala uniknąć rozmrażania całej partii, przy zachowaniu formy brokułów;
 2. Aby zachować kolor gotowanego warzywa, gotowaną kapustę należy umieścić w lodowatej wodzie;
 3. Produkt nadaje się do pierwszego karmienia sześciomiesięcznych dzieci..

Pobłogosław cię!

Loading...